Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Regulamin

Regulamin sklepu internetowego assenta.pl

Sklep internetowy assenta.pl, dostępny pod adresem assenta.pl, prowadzony jest przez firmę Assenta Małgorzata Szuster z siedzibą w Trzcianki ul. Jodłowa 17, 26-052 Nowiny. Jesteśmy zarejestrowani pod numerem NIP: 959-168-02-95, Regon: 363404041

I. Postanowienia ogólne

1. Sklep internetowy assenta.pl prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia są przyjmowane przez stronę assenta.store

2. Wszystkie produkty/usługi oferowane w sklepie assenta.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

3. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych assenta.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

4. Na każdy sprzedany towar wystawiamy paragon lub na życzenia fakturę VAT.

5. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem firm kurierskich. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku dostawy.

6. Możliwe są następujące formy płatności:

  •  przelewem. Po zarezerwowaniu zamówionego towaru w naszym sklepie internetowym, wysłany jest e-mail z numerem rachunku bankowego. Niezwłocznie po zaksięgowaniu pieniążków na koncie naszej firmy realizujemy zamówienie.
  •  za pobraniem - gotówką przy odbiorze towaru.
  •  poprzez płatności internetowe Payu

7. Tabela rozmiarów.
W opisie butów podana jest długość wkładki dla każdego rozmiaru. 
Standardowe długości wkładek dla rozmiarów przedstawiają się następująco (niniejsza tabela przedstawia wartości orientacyjne):

rozmiar   35   36   37   38   39   40   41 
długość wkładki w cm   22,5   23   24   24,5    25   25,5   26 

 

Podana długość dotyczy miejsca, gdzie po założeniu buta powinna znajdować się stopa (bez czubków i wykończeń wystających poza nią). Podana długość wkładki = długości stopy na jaką buty powinny pasować. Wkładka całkowita może być dłuższa o 0,2 - 1,0 cm, w zależności od czubka buta. Przy wyborze rozmiaru proszę także uwzględnić szerokość stopy. Stopa bardzo szczupła będzie przesuwać się do przodu, natomiast stopa szeroka może ograniczać wsunięcie do buta.

II. Zwrot, wymiana, reklamacja:

1. Właściciel sklepu internetowego dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów/usług były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosi jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 14 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

2. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy. 
Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu. 
Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. 
Aby odstąpić od umowy zawartej na sklep.assenta.pl należy przesłać zwracany towar wraz z wypełnionym Formularzem Zwrotu Towaru i paragonem. 
Kupujący odsyła zwracany towar na swój koszt. Zwracany towar powinien być odesłany w oryginalnym opakowaniu, bez śladów używania.

3. Sprzedający ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi i gwarancji towaru w okresie 1 roku od jego otrzymania przez Kupującego. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail, datę zawarcia umowy stanowiącej podstawę reklamacji, przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego oraz wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. Można skorzystać z formularza zamieszczonego powyżej.
Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez Sprzedającego przesyłki z reklamowanym towarem. Towar wadliwy zostanie w tym okresie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów), Sprzedający zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne u Sprzedającego Towary do wyboru. Wraz z reklamowanym towarem należy przesłać dowód sprzedaży (paragon lub fakturę). 

4. Reklamacji nie podlegają: - obuwie brudne, naturalnie zużyte, - części wymienne np. fleki lub sznurówki, - uszkodzenia mechaniczne (otarcia, rozerwanie, naderwanie, zadrapanie, oderwanie ozdób, zamka, gumy itp), - uszkodzenia spowodowane brakiem lub nieprawidłową konserwacją, - przebarwienia stóp przez obuwie, wygoda obuwia, przemakanie obuwia ( o ile w opisie nie jest napisane, iż towar jest wodoodporny).

5. Aby wymienić towar złóż nowe zamówienie, a wymieniany produkt odeślij do naszej firmy w ramach zwrotu.

III. Ochrona danych osobowych:

1. Dokonując rejestracji w Sklepie, Klient dobrowolnie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, zachowując prawo do wglądu, poprawy i usunięcia ich z bazy.  

2. Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych jest Assenta Małgorzata Szuster – art. 24 ust. 1 pkt 1 Ust. O ochronie danych osobowych.

3. Dane osobowe wykorzystywane są wyłącznie do procesu realizacji zamówień oraz pod warunkiem wyrażenia oddzielnej zgody przez Klienta – w celu informowania o nowych produktach, usługach oraz promocjach oferowanych przez sklep sklep.assenta.pl.

4. Klient ma prawo do wglądu do własnych danych osobowych oraz ich poprawek, a także usunięcia z bazy danych.

5. Powierzone dane osobowe są przechowywane przy zachowaniu zasad oraz zabezpieczeń zgodnych z wymaganiami określonymi w obowiązujących w Rzeczpospolitej Polskiej przepisach prawa, takich jak:

  • Ustawie z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 101 z 2002 r. poz.926, z późn. zm.)
  • Ustawie z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z poźn. zm.)
  • Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29.04.2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. Nr 100, poz.1024)

IV. Postanowienia końcowe:

1. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie sklep.assenta.pl Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

2. W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się odpowiednie obowiązujące przepisy prawne.

Trzcianki 23.10.2016r

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl